A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Stomatologia zachowawcza

Próchnica zębów to najczęstszy problem z jakim Pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa. To demineralizacja i rozpad twardych tkanek zęba. Leczenie zębów poprzez usuwanie zmienionych próchnicowo tkanek nie musi być czymś strasznym. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie są uciążliwe dla Pacjenta. W ORTO-VILLAGE lekarze wykorzystują nowoczesne znieczulenie komputerowe. Poprzez zastosowanie najnowszej generacji materiałów do wypełnień (popularnie zwanych plombami) opartych na nanotechnologii możliwa jest odbudowa utraconych tkanek zęba przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych walorów estetycznych i funkcjonalnych.

Lekarze ORTO-VILLAGE dokładają wszelkich starań aby wizyta przebiegała w serdecznej i pełnej zaufania atmosferze. Nie patrzymy na Pacjenta tylko przez pryzmat bolącego zęba i poświęcamy dużo czasu na dokładne omówienie stanu jego uzębienia. Dostępny na miejscu aparat umożliwia wykonanie rtg pantomograficznego czyli zdjęcia przedstawiającego stan wszystkich zębów, oraz otaczających je struktur co umożliwia postawienie lekarzowi precyzyjnej diagnozy i zaplanowanie leczenia dostosowanego do potrzeb, oczekiwań i możliwości Pacjenta.

Stosowane w ORTO-VILLAGE nowoczesne metody, narzędzia i materiały pozwalają na zachowanie lub odzyskanie pięknego uśmiechu. Do odbudowy utraconych tkanek zęba używamy materiałów najwyższej klasy, takich jak Gradia GC, Enamel HRI, SDR.

GC Gradia Direct umożliwia idealną, naturalnie wyglądającą odbudowę zęba. Charakteryzuje się podobnym zróżnicowaniem struktury jak naturalny ząb, dlatego ich zdolność odbicia światła i właściwości optyczne są bardzo zbliżone, co powoduje, że wypełnienie staje się niewidoczne. Cechą istotną dla Pacjenta jest również gładkość powierzchni wypełnienia. Enamel plus HRI to nano-hybrydowy materiał kompozytowy, który pozwala na tworzenie wypełnień łudząco podobnych do naturalnych struktur zęba. Jego współczynnik załamania światła (1,62) jest identyczny z naturalnym szkliwem. Pod względem właściwości optycznych i estetycznych żaden inny kompozyt nie posiada nawet zbliżonych właściwości. Rezultatem są niewidoczne i bardzo naturalne wypełnienia bez widocznej granicy przejścia, bez efektu szarości.

Materiał SDR jest kluczowym osiągnięciem współczesnej technologii kompozytowej. Stanowi przykład pierwszego kompozytu półpłynnego który indukuje minimalne naprężenia skurczowe w czasie wiązania materiału. Trudne do odbudowy ubytki w zębach bocznych mogą być wypełniane teraz dokładniej i trwalej dzięki lepszej szczelności brzeżnej.

Oferujemy usługi

Ortodoncja

Ortodoncja

Stłoczenia, rotacje zębów, cofnięcie lub wysunięcie żuchwy oraz inne wady zgryzu można...

Czytaj dalej

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Próchnica zębów to najczęstszy problem z jakim Pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa....

Czytaj dalej

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Zdrowe zęby dziecka są bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Pierwsza wizyta Państwa...

Czytaj dalej

Endodoncja

Endodoncja

Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na bezbolesnym usunięciu z komory i korzeni zębów...

Czytaj dalej

Chirurgia

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje czyli usuwanie zniszczonych zębów których...

Czytaj dalej

Protetyka

Protetyka

Leczenie protetyczne ma na celu odtworzenie utraconych zębów oraz ewentualną poprawę estetyczną...

Czytaj dalej

Implantologia

Implantologia

Rekonstrukcja oparta na osadzonych w kości implantach to obecnie najlepsza i najbardziej naturalna...

Czytaj dalej

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka i higiena

W trosce o dobro naszych Pacjentów dokładamy wszelkich starań aby nie dopuścić do wystąpienia...

Czytaj dalej

Wybielanie

Wybielanie

Śnieżnobiałe zęby, to już nie tylko atrybut osób publicznych, ale także pragnienie wielu osób,...

Czytaj dalej

Nowoczesny sprzęt

Nowoczesny sprzęt

Mikroskop ORTO-VILLAGE dysponuje mikroskopem firmy Karl Kaps , jednego z czołowych producentów...

Czytaj dalej