A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Rentgenodiagnostyka

Gabinety ORTO-VILLAGE to nowoczesna diagnostyka obrazowa Carestream.

Aparaty rtg punktowe

W celu zwiększenia komfortu Pacjentów przy każdym fotelu został zamontowany aparat rtg CS 2200 co umożliwia wykonanie zdjęcia w czasie wizyty bez konieczności zmiany pomieszczenia. CS 2200 to aparat do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych z generatorem wysokiej częstotliwości, eliminującym promieniowanie miękkie nieprzydatne w diagnostyce, co w efekcie daje redukcję promieniowania pochłanianego przez pacjenta o 30 %. Rentgen ten umożliwia wykonywanie zdjęć punktowych, zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych w dowolnej technice.

Radiowizjografia

W trosce o zdrowie naszych pacjentów jak również o środowisko naturalne przeszliśmy całkowicie na system cyfrowego obrazowania w radiologii stomatologicznej. W systemie tym klisza zostaje zastąpiona cyfrowym czujnikiem. Dawka promieniowania jest zmniejszona o 90% w porównaniu z tradycyjną metodą. Dzięki radiowizjografii Carestream 6500 mamy możliwość wielokrotnego powiększenia prześwietlanego zęba w jakości nieporównywalnie lepszej niż na tradycyjnej kliszy. System ten umożliwia pomiary, zmiany kontrastu i nasycenia w zależności od struktury jaką chcemy uwidocznić. Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe- obrazujące próchnicę na powierzchniach stycznych (niewidoczną w czasie badania lusterkiem stomatologicznym). RVG 6500 zapewnia najwyższą na rynku rozdzielczość - 20 lp /mm, dzięki czemu otrzymany obraz jest ostrzejszy a szczegóły anatomiczne bardziej wyraziste.

Aparat Cerastream 9000C

Jest doskonałym i kompletnym narzędziem do diagnostyki zewnątrzustnej, łączącym cefalometryczną technologie pojedynczej ekspozycji z wysokiej jakości obrazowaniem panoramicznym. Zdjęcie panoramiczne - pantomograficzne jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym w stomatologii z racji na niewielką dawkę promieniowania oraz dużą wartość diagnostyczną. Pozwala na wykrycie ognisk zapalnych oraz zmian chorobowych w obrębie kości szczęki już na etapie zanim pojawią się objawy odczuwalne dla pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoczęcie leczenia stomatologicznego i mniejsza ingerencja w organizm pacjenta. Jest niezbędne do wstępnej diagnostyki i zaplanowania leczenia. Dawka promieniowania rentgenowskiego potrzebna do wykonania zdjęcia zmniejszona jest do absolutnego minimum i porównywalna jest do promieniowania jakie człowiek otrzymuje każdego dnia ze środowiska naturalnego.

Zdjęcia cefalometryczne- tele-rtg to zdjęcia wykorzystywane do diagnostyki ortodontycznej. Aparat CS 9000C dzięki technologii pojedynczej ekspozycji "One Shot" optymalizuje jakość zdjęcia głównie przez likwidację zniekształceń charakterystycznych dla innych technik. Akwizycja trwa krócej niż sekundę zmniejszając tym samym ryzyko konieczności powtórzenia zdjęcia ze względu na poruszenie się pacjenta . Pacjent jest też krócej naświetlany (innym aparatom wykonanie zdjęcia zajmuje nawet kilkanaście sekund). Aparat, którym dysponujemy ma możliwość wykonania analizy ortodontycznej zrobionych zdjęć już w kilka minut. Zdjęcia panoramiczne cefalomtryczne wykonujemy również dla pacjentów spoza naszego gabinetu. Wynik badania wydajemy w postaci cyfrowej na płycie CD, nośniku pendrive lub wysyłamy na skrzynkę e-mail pacjenta.

Oferujemy usługi

Ortodoncja

Ortodoncja

Stłoczenia, rotacje zębów, cofnięcie lub wysunięcie żuchwy oraz inne wady zgryzu można...

Czytaj dalej

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Próchnica zębów to najczęstszy problem z jakim Pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa....

Czytaj dalej

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Zdrowe zęby dziecka są bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Pierwsza wizyta Państwa...

Czytaj dalej

Endodoncja

Endodoncja

Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na bezbolesnym usunięciu z komory i korzeni zębów...

Czytaj dalej

Chirurgia

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje czyli usuwanie zniszczonych zębów których...

Czytaj dalej

Protetyka

Protetyka

Leczenie protetyczne ma na celu odtworzenie utraconych zębów oraz ewentualną poprawę estetyczną...

Czytaj dalej

Implantologia

Implantologia

Rekonstrukcja oparta na osadzonych w kości implantach to obecnie najlepsza i najbardziej naturalna...

Czytaj dalej

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka i higiena

W trosce o dobro naszych Pacjentów dokładamy wszelkich starań aby nie dopuścić do wystąpienia...

Czytaj dalej

Wybielanie

Wybielanie

Śnieżnobiałe zęby, to już nie tylko atrybut osób publicznych, ale także pragnienie wielu osób,...

Czytaj dalej

Nowoczesny sprzęt

Nowoczesny sprzęt

Mikroskop ORTO-VILLAGE dysponuje mikroskopem firmy Karl Kaps , jednego z czołowych producentów...

Czytaj dalej