A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Diagnostyka

Mikroskop

mikroskop

ORTO-VILLAGE dysponuje mikroskopem firmy Karl Kaps , jednego z czołowych producentów mikroskopów medycznych na świecie. Mikroskop jest nieocenionym narzędziem pracy stomatologa, umożliwiającym mu bardzo dokładne, wszechstronne diagnozowanie i precyzyjne przeprowadzenie procesu leczenia schorzeń stomatologicznych. Zastosowanie mikroskopu pozwala na właściwe oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego, umożliwia uzyskanie powiększenia od 4 do 20 razy. Czynnikiem mającym decydujący wpływ na efekty leczenia jest możliwość zobaczenia szczegółów w obrębie pola zabiegowego. Połączenie wysokiej jakości oświetlenia i precyzyjnej optyki o dużej głębi ostrości zapewnia idealną widoczność podczas zabiegu - widziany obraz staje się wyraźny i w pełni trójwymiarowy. Zastosowanie dużych powiększeń pozwala lekarzowi na wykonywanie zabiegów, które bez wykorzystania mikroskopu nie byłyby możliwe. Przede wszystkim są to trudne przypadki leczenia endodontycznego. Użycie specjalnego mikroskopu zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej, usunięcie złamanego narzędzia z kanału zęba)daje nowe możliwości terapeutyczne pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów. Pacjenci ORTO-VILLAGE nie ponoszą dodatkowych opłat związanych z wykorzystaniem mikroskopu w czasie leczenia.

Kamera wewnątrzustna CS 1200

kamera

To idealne urządzenie do komunikacji z Pacjentem umożliwiające przedstawienie rzeczywistego stanu uzębienia przez wyświetlenie obrazu na monitorze. Dzięki temu lekarz w przystępny, obrazowy sposób może wytłumaczyć pacjentowi zarówno to w jakim celu będzie podjęte leczenie oraz jaki będzie jego przebieg . Kamera pomaga również dokładnie wyznaczyć granicę pomiędzy tkanką zdrową, a objętą zmianami próchnicowymi przez co stanowi niezwykłe wsparcie w procesie leczenia.

Laser stomatologiczny

laser

W ORTO-VILLAGE wykorzystujemy do pracy laser stomatologiczny o dwóch długościach fali przeznaczony min. do wykonywania precyzyjnych zabiegów mikrochirurgicznych, periodontologicznych, leczenia endodontycznego, biostymulacji i leczenia nadwrażliwości zębów. Dzięki zastosowaniu lasera wybielanie zębów możliwe jest już na jednej wizycie, bez konieczności wykonywania szyn indywidualnych. Światło lasera to wspaniały środek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy, przyspiesza gojenie ran po zabiegach ekstrakcji czy też resekcji. To idealne narzędzie dzięki któremu zabieg podcięcia wędzidełka jest prawie zupełnie bezkrwawy a brak użycia skalpela pozwala rekomendować go dla Małych Pacjentów.

Oferujemy usługi

Ortodoncja

Ortodoncja

Stłoczenia, rotacje zębów, cofnięcie lub wysunięcie żuchwy oraz inne wady zgryzu można...

Czytaj dalej

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Próchnica zębów to najczęstszy problem z jakim Pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa....

Czytaj dalej

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Zdrowe zęby dziecka są bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Pierwsza wizyta Państwa...

Czytaj dalej

Endodoncja

Endodoncja

Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na bezbolesnym usunięciu z komory i korzeni zębów...

Czytaj dalej

Chirurgia

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje czyli usuwanie zniszczonych zębów których...

Czytaj dalej

Protetyka

Protetyka

Leczenie protetyczne ma na celu odtworzenie utraconych zębów oraz ewentualną poprawę estetyczną...

Czytaj dalej

Implantologia

Implantologia

Rekonstrukcja oparta na osadzonych w kości implantach to obecnie najlepsza i najbardziej naturalna...

Czytaj dalej

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka i higiena

W trosce o dobro naszych Pacjentów dokładamy wszelkich starań aby nie dopuścić do wystąpienia...

Czytaj dalej

Wybielanie

Wybielanie

Śnieżnobiałe zęby, to już nie tylko atrybut osób publicznych, ale także pragnienie wielu osób,...

Czytaj dalej

Nowoczesny sprzęt

Nowoczesny sprzęt

Mikroskop ORTO-VILLAGE dysponuje mikroskopem firmy Karl Kaps , jednego z czołowych producentów...

Czytaj dalej