PROTETYKA

ORTOVILLAGE
CENTRUM ORTODONCJI I IMPLANTOLOGII

Co należy wiedzieć o protezach zębowych?

Gałęzią stomatologii, w ramach której przeprowadza się leczenie za pomocą protez zębowych, jest protetyka. Zajmuje się ona odbudową wszelkiej maści luk w uzębieniu: pojedynczych dzięki koronom protetycznym, kilkukrotnych za pośrednictwem mostów oraz bezzębia poprzez zastosowanie wspomnianych protez. Wymienione metody pozwalają na efektywną rekonstrukcję uśmiechu i przywrócenie naturalnej funkcjonalności jamy ustnej, a co za tym idzie – oddanie Pacjentom komfortowego codziennego życia.

Nowoczesna stomatologia posiada bogaty repertuar skutecznych rozwiązań nawet na poważne braki zębowe oraz bezzębie, które pogarszają jakość życia, utrudniając czerpanie przyjemności z prozaicznych zajęć – jedzenia czy rozmowy ze znajomymi. Mowa tutaj o protezach zębowych, które sprawnie i estetycznie odbudowują utracone uzębienie, przywracając jamie ustnej pierwotną funkcjonalność. Nasza Klinika ORTOVILLAGE ma w swojej ofercie szeroki wybór rekonstrukcji protetycznej, dzięki czemu każdy Pacjent znajdzie dla siebie właściwe rozwiązanie, także te bardziej ekonomiczne, zawsze najwyższej jakości.

Poważne braki zębowe oraz bezzębie pogarszają jakość życia, utrudniając czerpanie przyjemności z prozaicznych zajęć – jedzenia czy rozmowy ze znajomymi. Problem ten występuje bardzo powszechnie nawet w dzisiejszych czasach, jednak nowoczesna stomatologia posiada bogaty repertuar skutecznych rozwiązań. Mowa tutaj o protezach zębowych, które sprawnie i estetycznie odbudowują utracone uzębienie, przywracając jamie ustnej pierwotną funkcjonalność. Klinika ORTOVILLAGE ma w swej ofercie każdy rodzaj rekonstrukcji protetycznej, dzięki czemu coś dla siebie znajdą Pacjenci poszukujący bardziej ekonomicznych metod, a także ci wymagający najwyższej jakości.

Klinika ORTOVILLAGE ma na celu przeprowadzenie leczenia zgodnego z oczekiwaniami Pacjenta, dlatego zadbaliśmy o szeroki wybór rekonstrukcji protetycznych, które dopasowujemy do Państwa indywidualnych potrzeb oraz warunków anatomicznych. W naszej ofercie znaleźć można tradycyjne protezy akrylowe, szkieletowe lub teleskopowe oraz bardzo zaawansowane egzemplarze oparte na implantach. Ta druga grupa doskonale odwzorowuje naturalne warunki jamy ustnej i harmonizuje się z pozostałymi zębami, cechując się najwyższą możliwą obecnie jakością czy estetyką. Jako przykłady można przytoczyć: nowatorskie odbudowy all-on-4/all-on-6 umożliwiające otrzymanie nowego uśmiechu nawet w ciągu jednego dnia!, bądź protezy overdenture, które Pacjent swobodnie może wyciągać z ust.

Wszystkie wymienione prace protetyczne pozwolą Ci szybko i komfortowo odmienić swoje życie!

ZESPÓŁ EKSPERTÓW

ORTOVILLAGE ma na celu przeprowadzanie leczenia ortodontycznego spełniającego najwyższe możliwe standardy, wyznaczane przez renomowane placówki dentystyczne na całym świecie. Terapią ortodontyczną w naszej klinice zajmuje się  – lek. dent. Katarzyna Drotlef-Działa. Jest ona prawdziwą perfekcjonistką, uparcie dąży do osiągania jak najlepszych efektów funkcjonalnych i estetycznych, które w pełni zadowolą Pacjenta. Nasza ekspertka nieustannie poszerza swoje kompetencje podczas wielu kursów i szkoleń, ponieważ osiąganie spektakularnych rezultatów leczenia bezpośrednio łączy z samodoskonaleniem. Pozwalają jej one na bieżącą znajomość innowacji technologicznych, a także najnowszej metodyki.

LEKARZEM ZAJMUJĄCYM SIĘ LECZENIEM PROTETYCZNYM W ORTOVILLAGE JEST:

lek. dent. Katarzyna Drotlef-Dziuła

PYTANIA NASZYCH PACJENTÓW

uzupełnienia protetyczne wykonywane w Ortovillage

ORTOVILLAGE już 20 lat pomaga Pacjentom w spełnianiu ich marzeń o pięknym uśmiechu. Wierzymy, że obecność różnorakich nowoczesnych rozwiązań znacznie przybliża nas do tego celu, dlatego podjęliśmy współpracę z renomowanymi laboratoriami protetycznymi, które dostarczają nam rekonstrukcje protetyczne najwyższej jakości. W naszej Klinice wykonujemy:

protezy akrylowe

protezy szkieletowe

protezy teleskopowe

protezy oparte na implantach

protezy overdenture

zęby w ten sam dzień
– prace oparte na 4 lub 6 implantach

mosty protetyczne

mosty oparte na implantach

licówki pełnoceramiczne

korony zębowe

licówki pełnoceramiczne

korony zębowe

ARGUMENTY PRZEMAWIAJĄCE ZA rozpoczęciem leczenia protetycznego

Bezzębie to bardzo poważny problem odbijający się nie tylko na kondycji jamy ustnej, ale także całego organizmu. Trudności z gryzieniem, oprócz odbierania przyjemności z jedzenia, mogą również znacznie obciążyć układ trawienny, gdyż będą do niego trafiały zbyt duże kawałki pokarmów. Brak zębów nie bez wpływu pozostaje na wygląd twarzy. Stopniowy zanik pozbawionych odpowiedniego obciążenia tkanek kostnych, podtrzymujących policzki sprawia, że zaczynają się pojawiać postarzające zmarszczki lub bruzdy. Zauważalne jest wówczas obniżenie komfortu psychicznego i pewności siebie, powodujących wycofanie z życia towarzyskiego czy zawodowego. Zastosowanie spersonalizowanych rekonstrukcji protetycznych na implantach z powodzeniem pozbędzie się tych kłopotów, przywracając Pacjentom ich dawną radość życia!

Warto zaznaczyć, że użycie protez nie tylko wpływa na estetykę twarzy oraz komfort spożywania posiłków, ale również na poprawną wymowę. Przy bezzębiu język nie ma odpowiedniego podparcia, przez co mamy do czynienia z niemałymi utrudnieniami w artykulacji. Odbudowa utraconego uzębienia wyeliminuje ten problem, umożliwiając ponowne komfortowe wystąpienia publiczne.

Leczenie
bez bólu

Diagnostyka jest fundamentem każdego procesu leczenia. Pozwala ona na dokładne określenie uwarunkowań anatomicznych struktur twarzoczaszki Pacjenta, co z kolei umożliwia dobór skutecznego rozwiązania popełniającego najlepsze osiągalne efekty. Dlatego więc klinika ORTOVILLAGE zadbała o obecność w pełni wyposażonego gabinetu diagnostycznego, w którym przeprowadzamy niezbędne badania na miejscu. W jego wyposażeniu można znaleźć aparaturę wykonującą kilka rodzajów zdjęć RTG lub tomograf komputerowy przekazujący trójwymiarowy obraz tkanek kostnych jamy ustnej Pacjenta i zależnych od niej struktur.

ZESPÓŁ
EKSPERTÓW

Zespół ORTOVILLAGE to doświadczona grupa ekspertów w leczeniu stomatologicznym. Każdy przypadek rozpatrujemy kompleksowo i holistycznie, aby nasi Pacjenci zawsze cieszyli się pełnią zdrowia i doskonałym uśmiechem w każdym calu.

CO MOŻESZ
TERAZ ZROBIĆ?

Bezzębie lub obszerne braki w uzębieniu są poważnym problemem ciągnącym za sobą prawdziwą lawinę zagrożeń dla organizmu. Szybkie podjęcie leczenia protetycznego z pewnością ułatwi cały proces oraz oszczędzi mnóstwo kłopotów lub stresu. Klinika Orto-Village dysponuje szerokim wachlarzem rozwiązań, które spełnią potrzeby i oczekiwania każdego Pacjenta, a doświadczona kadra profesjonalistów z pewnością dopasuje je w sposób pozwalający na osiągnięcie pięknego uśmiechu. Jeśli chcesz zapisać się na wizytę, zadzwoń pod numer 530 517 518 lub wypełnij formularz. Nasze rejestratorki pomogą wybrać Ci zadowalający termin wizyty, a także odpowiedzą na ewentualne pytania!